Šetrný a výhodný. To je THREE Systém.

THREE Systém®

Nízkoenergetický stavebný THREE systém ® je moderný prefabrikovaný panelový systém, ktorý splní požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Tento nízkoenergetický panel s použitím nových prvkov stavebnej technológie 21.storočia šetrí čas a peniaze a je šetrný k životnému prostrediu.

THREE systém ® je certifikovaný konštrukčný systém výstavby z progresívnych materiálov z ekologicky čistých surovín. Nosným prvkom drevenej rámovej konštrukcie je LVL – lepené vrstvené drevo, izolačným a výplňovým materiálom je PUR panel Linitherm, pričom z vonkajšej strany je stavba uzatvorená plným záklopom z MgO dosky. Popri ekológii a úspore energií je dôležitý aj ekonomický aspekt samotnej výstavby -nárast m2 podlažnej plochy a rýchlosť výstavby bez mokrých procesov, pri minimálnom odpade.

Systém je použiteľný pre výstavbu jedno a dvoj poschodových domov, bytových domov, dielní, priemyselných a hospodárskych stavieb najrôznejšieho druhu. Veľkou výhodou je jednoduchý, stabilný a veľmi praktický spôsob výstavby. Stavebný systém konštrukcie domu hrubej stavby má tú najvyššiu kvalitu a je veľmi jednoducho zmontovateľný. 

THREE SYSTÉM je ideálny aj pre Váš rodinný dom. Tvroria ho 3 hlavné zložky:

three systém

Základné Technické informácie

Obvodové steny a vnútorné nosné steny sú tvorené základnou konštrukciou systému THREE.

R=6,4 W/(m2.K)

Tepelný odpor konštrukcie

three systém štruktúra

Výhody THREE systém®

LINITHERM® - izolačný systém

Tenký tepelno-izolačný systém od spodnej stavby až po strechu. S prvkami LINITHERM je možné Vašu budovu zatepliť tak, aby spĺňala akýkoľvek energetický štandard – až po štandard záväzný pre pasívne domy.

Systémy LINTHERM® zaisťujú príjemnú teplotu po celý rok. V zime zabraňujú tepelným stratám a v lete účinne chránia proti horúčave. Vďaka ich vynikajúcim tepelno-izolačným vlastnostiam je možné technické zariadenie budovy dimenzovať na podstatne menší výkon a teda úspornejšie.

linitherm zateplenie

LINITHERM ® vs. konvenčné tepelné izolácie

Vysoko-účinná tepelná izolácia (λ=0,023-0,029 W/(mK)) strešných, stropných, stenových a podlahových konštrukcií, pre realizáciu vonkajšej i vnútornej strany. So systémom LINITHERM® zateplíte Váš rodinný dom ľahko a rýchlo.

Postup výstavby

THREE systém postup výstavby krok1

Krok 1

Podstenové hranoly po obvode a osadenie rohových stĺpikov na pripravenej základovej doske.

THREE systém postup výstavby krok2

Krok 2

Ukončené podstenové hranoly po obvode a vnútri, osadené všetky rohové stĺpiky – skladanie obvodových stien v dvoch smeroch po obvode.

THREE systém postup výstavby krok3

Krok 3

Ukončené panely obvodových stien, vymedzene okenné a dverné otvory.

THREE systém postup výstavby krok4

Krok 4

Ukončené obvodové steny THREE SYSTÉMU, osadené nadstenové hranoly a všetky vnútor. priečky.

THREE systém postup výstavby krok5

Krok 5

Osadenie stropných hranolov, vymedzenie a stabilizácia diafragmami.

THREE systém postup výstavby krok6

Krok 6

Ukončená stropná konštrukcia – ako alternatíva može byť pochôdzna, osádzanie strešnej konštrukcie.

THREE systém postup výstavby krok7

Krok 7

Ukončená strešná konštrukcia, zaklápaná nadkrokvovou PUR izoláciou od rímsy k hrebeňu, kotvená kontralatami, ukončené štítové konštrukcie.

THREE systém postup výstavby krok8

Krok 8

Ukončený TRHEE SYSTÉMU ® - zaizolovaná stavba t.j. - obvodové steny, štíty a strecha; ukončený záklop obvodových stien MgO – pripravené pre osadenie výplní otvorov a strecha pripravená pre krytinu.

LVL Ultralam® nosné konštrukčné prvky

Ultralam ® patrí do skupiny drevených produktov, ktoré sú inžiniersky umelo vytvorené s cieľom vylepšenia už existujúcich vlastností dreva. Paralelne vrstvené dýhy sú pomerne náročným technologickým postupom vzájomne lepené v homogénny celok s vynikajúcimi pevnostnými a nemennými kvalitatívnymi vlastnosťami.

lvl hranol

Ultralam™ je obchodná značka výrobcu pre konštrukčný materiál – vrstvené drevo, LVL – laminated veneer lumber. Vrstvené drevo svojimi vlastnosťami a pevnostnými parametrami predčí rastlé aj lepené drevo.

MgO DOSKY

Ohňovzdornosť

MgO dosky sú oficiálne certifikované slovenským a tiež českým skúšobným ústavom ako absolútne nehorľavé – kategória A1 – a sú úplne odolné ohňu do teploty 800°C. Pri pôsobení ohňa nevytvárajú žiaden dym ani žiadne iné exhaláty.

Dobrá úderu vzdornosť

Silná sieť zo sklených vlákien tvorí súčasť dosiek v dvoch vrstvách, čo spôsobuje, že veľmi efektívne odolávajú úderom a nárazom.

Hladký povrch odolný voči poškrabaniu

MgO dosky majú hladký povrch a vysokú mechanickú odolnosť. Úder, náraz, alebo škrabanec nespôsobia priehlbeň ani ryhy.

Ekologické a bezpečné prevedenie

MgO dosky sú 100% bez azbestu, radiácie, formaldehydu, nevytvárajú žiadne organické substancie ani výpary škodlivé ľudskému organizmu.

Teplotná a zvuková izolácia

Použitie tohto materiálu v súčasných nízkoenergetických stavbách v skladbe obvodového plášťa a priečok napomáha zvýšiť význam nízkoenergetického domu pri šetrení energiami na vykurovanie. Zároveň MgO dosky účinne absorbujú zvuk.

 

 

mgo doska

Odolnosť voči vlhkosti a žiadne reakcie na halogén

Pokročilé a špeciálne výrobné postupy a predpisy predstavujú MgO dosky ako materiál, ktorý sa nerozťahuje, neolupujú sa jednotlivé vrstvy, nedeformuje sa ani pri ponorení do vody. Vďaka týmto vlastnostiam je možné tento materiál použiť aj v priestoroch, ktoré sú zaťažené vlhkosťou, napr. kúpeľne, toalety, kuchyne, wellnes, širšie priestory plavární a pod.

Možnosti finálnej úpravy

MgO dosky sa dajú natierať, je možné na ne lepiť obklady, resp. tapety, finálne vymaľovať, použiť pod interiérové resp. exteriérové omietky.

Flexibilita

MgO dosky o hrúbke 6mm sú ideálne pre použitie s vysokými nárokmi na flexibilitu a elasticitu.

Povrch MgO dosiek

MgO doska má na jednej strane hladký povrch – vhodný do interiéru, na druhej rubovej strane má drsný povrch – vhodný pre omietanie. Povrch MgO dosiek je zásaditý, čo znamená, že priľnavosť povrchu je veľmi dobrá a umožňuje upravovať ich povrch rôznymi druhmi omietok, maľovať, lepiť na ne rôzne obklady (keramické, betónové, prírodný kameň a pod.).

Máte záujem o viac informácií?
Kontaktujte nás a my s radosťou odpovieme na vaše otázky.

Tešíme sa na spoluprácu.